Instagram
🦄 🎂 😻

Замовлення:
050 999-10-77
телефонуйте з 9 до 21

Двохтонний торт перед Ейфелевою вежею


У 2000 році випускники-кондитери школи Ленотра Гастона в честь 80-ліття вчителя підготували для нього сюрприз — двохтонний десятиметровий торт, — який виставили перед Ейфелевою вежею.

Народився Ленотр на невеличкій фермі у французькій Нормандії. Матір працювала шеф-поваром у сім’ї барона Ротшильда, а батько — шеф-поваром в «Гранд-готель-де-Парі». Мати навчила сина азам кондитерського мистецтва, тому в 30-х роках (батько захворів і сам потребував допомоги рідних), у часи світового економічного кризису, Ленотру вдалось влаштуватись на роботу в кондитерську, адже він умів робити шоколадні пасхальні яйця.

Коли у 1940 році німецька армія захопила Францію, у Понт-Одеме залишилось лише десять пекарів. Матір разом із двома синами вирішила відкрити невелику кондитерську, яку через сім років викупили.

У 50-х роках Ленотр переїхав до Парижу, де придбав збиткову кондитерську. Вже за кілька років мав їх чотири, бо основний акцент зробив на високій якості виробів, а також на цікавій рекламі — вентиляцію в кондитерських встановлював так, щоб усі запахи виходили на вулицю, тож лише дуже заклопотані могли оминути заклад.

Гастон любив новизну, відтак у 1960 році організував, чи не перший, продаж замороженої випічки. Відкрив «школу Ленотра», філіали кондитерських в Берліні та багатьох інших містах. Загалом кондитерський бізнес Ленотра нараховував 52 філіали в тринадцяти країнах; ресторан з пекарнею у Флориді, ресторан на Єлисейських полях.

Гастон Ленотр — новатор у випічці легких мусових тортів, основними інгредієнтами яких є вершковий мус, желатин і безе, а також свіжі фрукти.
Ленотр піклувався про продовження сімейних традицій, тому його діти і родичі теж ставали кулінарами. Так, син Ален керує кулінарною школою в Хьюстоні, а дочка Сільва є авторкою 13 кулінарних книг, тираж яких перевищує мільйон екземплярів. У співавторстві з дочкою батько написав 9 книг рецептів, що перекладені багатьма мовами.

Гастон Ленотр помер, не доживши один рік до свого 90-ліття, похований в сімейному склепі в Берні. Цікаво, що кінокомпанія Pixar, прототипом персонажу Гюсто із мультфільму «Рататуй» обрала відомого кулінара. Новатор у всьому, Ленотр Гастон, мабуть, вітав би таке рішення режисерів і щиро захоплювався мишенятком Гюсто.

Сьогодні у кондитерській справі ім’я Ленотра Гастона є знаковим, свого роду брендом, коли мова йде про легку випічку. Замовити мусовий торт у Києві можна у багатьох кондитерських, однак рецепти кардинально відрізняються. Записуйтесь на дегустацію, куштуйте і вибирайте легкий торт, який вам найбільше смакує.


19.11.2018